Album na zdjęcia i jak wybrać fotografa ślubnego?

Strona Główna » Album na zdjęcia i jak wybrać fotografa ślubnego?

Nawet zachmurzony dzień może być pięknym tłem dla dobrych fotografii. Wystarczy mieć dobry sprzęt fotograficzny, doświadczenie i odpowiednie umiejętności obróbki graficznej zdjęć. Przy fotografowaniu zwykłych chwil lub ćwiczeniach tej umiejętności nawet słabe ujęcia nie stanowią problemu. W końcu to doskonały sposób doskonalenia rzemiosła fotograficznego.

Problemem jest jednak to, gdy na zdjęciach mają być uwiecznione najważniejsze momenty, takie jak chrzest lub ślub. Wtedy wręcz nie wypada posiadać marnych zdjęć, dlatego najlepiej zamówić profesjonalistę, który zdejmie z naszych barków trudy zajmowania się zdjęciami. Osób zajmujących się takimi usługami jest sporo. Reklamują się zarówno przez bardziej tradycyjne media jak czasopisma poświęcone przygotowaniom do ślubu, jak i internet. Na stronach można zobaczyć jak wygląda sesja ślubna wykonana przez usługodawcę, a także skontaktować się w celu omówienia warunków współpracy. Dobry fotograf ślubny na spotkaniu określi minimalną ilość zdjęć którą wykona, ustali godziny pracy, a w ramach usługi zaproponuje album na zdjęcia 15x21.


Istotne jest również wspólne dopasowanie terminów, ponieważ najlepsi fotografowie ślubni mają terminy zarezerwowane nawet na dwa lata z góry. Trudno dopasowywać się do ich terminarza i przekładać własny ślub, ale w takiej sytuacji można przynajmniej poszukać jakiegoś innego fotografa. Być może będzie on nawet polecony przez tego, który niestety nie może uczestniczyć w naszym ślubie  https://www.foto-projekt.com.pl/?album-na-zdjecia

Ceny za usługi są różne i zależą od wymagań Młodej Pary.

Najczęściej wahają się od półtora tysiąca do czterech tysięcy złotych za sesję ślubną i dokumentację wesela. Można być pewnym, że zdjęcia ślubne przejdą solidną selekcję oraz zostaną przerobione w programach graficznych, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Fotograf żąda za swoje usługi pieniędzy w dwóch transzach. Połowę trzeba wpłacić przed ślubem, a połowę po uzyskaniu od niego zdjęć. Wybierając fotografia zwróćmy uwagę na portfolio i wybierzmy najlepszego, w końcu ślub ma się tylko raz w życiu.