Standard wynajmowanych autokarów

Autokary, busy, samochody, ciężarówki, a w niektórych krajach nawet prywatne samoloty: oto nowoczesna oferta firm przewozowych, którą raczy się nas na każdym kroku. I nie można powiedzieć, że oferta ta jest zła – wręcz przeciwnie, bo zdaje się być o wiele korzystniejsza od setek ofert od państwowych firm.

 

Wystarczy chociażby porównać same autobusy: te obsługiwane przez państwo, a więc PKS, nawet nie umywają się do busów podstawianych przez prywatne firmy. Przede wszystkim są starsze, popsute, brudne, niekiedy uszkodzone w środku, z powyrywanymi siedzeniami, bez klimatyzacji i otwieranych okien. W porównaniu z nimi już same prywatne busy z klimatyzacją i czyste w środku wypadają o niebo lepiej. Co więc wybierze podróżujący? Wybór jest chyba w tym wypadku oczywisty – firmy oferujące usługi przewozowe postawiły poprzeczkę komfortu i warunków podróży bardzo wysoko. Obecnie firmy wynajmujące autokary warszawa mają wysokiej klasy nowoczesny tabor autokarowy. Wystraczy zajżeć na strony tych firm aby się o tym przekonać. Elegankie, komfortowe z klimatyzacją i toaletą autokary to już standard.

 

Dla państwowych przedsiębiorstw wydaje się być ona zdecydowanie za wysoko, o czym świadczy nagły odpływ pasażerów. Ludzie zwyczajnie wybierają jazdę szybką, w lepszych warunkach i nie zawsze droższą, co jest – oczywiście – o wiele bardziej opłacalne. Nie trzeba też mówić o wyższym poziomie jazdy i kultury o kierowców, których obowiązkiem jest zadbanie o klienta – pasażera. Obowiązku takiego nie mają kierowcy w państwowych firmach, co prowadzi co zachować niekulturalnych i chamskich, a w rezultacie do odpływu klientów. Ale do takiej sytuacji doprowadziło na własne życzenie PKP i PKS i tylko oni mogą teraz tego szczerze żałować.