Środki unijne -naciągacze

Tytuł maila który otrzymałem brzmi:

"Ruszają bezzwrotne dotacje z UE ! okres 2014 do 2020"

 

Uzanłem, że to ciekawy temat i oczywiście przeczytałem go. Pewnie tak samo zrobiło wielu innych adresatów.

 

Oto treść maila cyt.

"W latach 2014 - 2020 są już rozdzielone środki finansowe z UE między innymi w postaci bezzwrotnych dotacji dla firm. Zainteresowanych prosimy o odesłanie maila z informacją o województwie w którym chcieliby się ubiegać o pieniądze oraz potwierdzeniem chęci otrzymania tej informacji. Powinno być to województwo w którym jest lub będzie zarejestrowana firma: przykład: TAK - MAZOWIECKIE W odpowiedzi odeślemy bezpłatne informacje na temat bezzwrotnych dotacji oraz konkursów w interesujących Państwa regionach.

*** Informator Unijny

 

--------------------------

 

Otrzymaliście Newsletter od Dotacje z Unii Europejskiej - Informator. Aby wypisać się z Newslettera, proszę kliknąć tutaj: http://dotacje-z-unii-europejskiej-informator.servdeliver.com/c2JudXVlcmNiczM2Mmk7NzkyMDE0My0xODEtMDk%3D"

 

Od razu zwróciło moją uwagę brak danych firmy w stopce wiadomości. Wiarygodne firmy w taki sposób nie działają. Brakuje rónież informacji o wysyłającym mailing i obwarowaniach prawnych.

 

W wyszukiwarce Google sparwdziłem jaka strona kryje się pod nazwą domeny dotacje2014do2020.pl , na której zainstalowano skrzynkę. Zainstalowana jest tam pojedyncza strona bez grafiki na darmowym silniku Joomla. całkowita lipa.

 

W tym momencie już chyba każdy dojdzie do wniosku, że ktoś tu próbuje nas wykorzystać !