Opinie w internecie

Strona Główna » Opinie w internecie

W dzisiejszych czasach niemal każdy konsument zanim dokona zakupu woli poradzić się innych - najczęściej korzysta przy tym z Internetu. Ma to swoje zastosowanie przede wszystkim w przypadku drogich usług i produktów, których zakup wiąże się z pewnego rodzaju poświęceniem - przede wszystkim pieniężnym -zobacz fotoalbumy ceny

 

Dlatego właśnie przedsiębiorcy coraz częściej zabiegają o dobre opinie w internecie - do czego to jednak prowadzi i czy aby na pewno ma to dobry wpływ na rynek?

 

Fakt, że opinie bywają przydatne jest niezaprzeczalny - zawsze dobrze wiedzieć, czy komuś dany sprzęt szybko się popsuł lub też czy został przez niego polubiony. Czy jednak zawsze możemy mieć pewność co do napisanej w Internecie, bądź co bądź anonimowej opinii? Otóż nie. Wszyscy doskonale wiemy, że w Internecie można być praktycznie kimkolwiek się chce. Wystarczy kilka kliknięć i ruchów myszką, by zmienić nazwę swojego profilu, bądź też imię i nazwisko. Nie trzeba się również wiele natrudzić, by samodzielnie przygotować - zmyślić - opinię na temat danego produktu. Dlaczego zatem producenci mieliby z tego nie korzystać?

Otóż to, opinie internetowe mogą być przygotowane przez samych producentów - zwłaszcza tych dysponujących pokaźnymi środkami finansowymi. Cóż to dla nich za problem zatrudnić jedną lub kilka osób, które publikowałyby takie opinie? Pamiętajmy bowiem, że zakup przedmiotu często nie jest konieczny do tego, by opublikować opinię na jego temat. Przecież nasza opinia może tyczyć się czegoś, co zaledwie widzieliśmy u kolegi czy koleżanki, a nie co fizycznie posiadamy.

Podsumowując - do opinii publikowanych w internecie należy zdecydowanie podchodzić z odpowiednią rezerwą i z uwagą na to, że praktycznie każdy mógł być ich autorem. Tak też róbmy, nie popadając jednak w obsesje - opinie w większości bywają przecież rzetelne!