Profesjonalna chemia

 

wywoływacz CD-R professional art. 102265

 
Wywoływacz ten produkowany jest w opakowaniu 2x50 litrów. Jest to produkt 2 częściowy. Jest to standard dla wywoływaczy profesjonalnych RA-4. Opakowania z koncentratem mają objętość po 3 litry a więc nie są to duże i ciężkie.
 
chemia fotograficzna profesjonalnaZ moich wyliczeń wynika, że 50 litrów regeneratora powinien Pan zużyć w ok. 25-28 dni roboczych tak więc zużywanie otwartego opakowania koncentratu nie jest zbyt długie. Koncentrat sugeruję zabezpieczać specjalnym gazem obojętnym Tetenal Protectan Spray art.105193. Koszt kilkunastu złotych.
 
 
 
 
Różnica w cenie pomiędzy zwykłym wywoływaczem CD-R a wersją professional to tylko 2-3%. Muszę przyznać, że spodziewałem się znacznie większej różnicy na poziomie 20-30%.
 
Ponieważ oba wywoływacze pracują w temperaturze ok. 35oC i są kompatybilne pod względem formuły chemicznej tak więc nie ma, żadnego problemu z przejściem z wersji standardowej na profesjonalną. Można to zrobić poprzez normalną regenerację.
 
profesjonalna chemia fotograficznaW parze do CD-R professional oferowany jest również wybielacz utrwalający w wersji profesjonalnej. Jest to BX-RT prof art.102363 cz.1 i art.102364 cz.2. Jest to również produkt 2-częściowy. Opakowanie na 50 litrów. Dawka regeneracyjna wynosi 215 ml/m2.