Chemia do produkcji fotoalbumów

Strona Główna » Chemia do produkcji fotoalbumów

Cena fotoalbumu 30x30 cm z 20 rozkładówkami i okładką z ekoskóry w cennikach większości producentów fotoalbumów przekracza 350 zł. Załóżmy, że kosztuje on 370 zł.

 

Dla 10 fotoalbumów formatu A4 o 40 stronach wywołuje się 200 rozkładówek 30x40 o łącznej powierzchni 24 m2. Jest to 2 razy więcej niż powierzchnia np. 800 zdjęć 10x15 wywoływana przez cały dzień. Zwiększa się powierzchnia papieru względem objętości roztworów chemicznych. Tak więc wywoływacz musi wywołać w krótkim czasie dużo większą powierzchnię.

 

Jak wygląda sytuacji w przypadku produkcji fotoalbumów ?

 

Tak samo jak w maszynach do wywoływania powiększeń fotograficznych analogicznie w minilabach wykorzystywanych do produkcji fotoalbumów powinno się stosować produkty odpowiednio dostosowane do specyfiki produkcji fotoalbumów. Skoro już sięga się po dobrej jakości papier Kodak Endura Premier lub Fuji DPII to warto również sięgnąć po adekwatny dla nich wywoływacz Prof DP160.  Tym bardziej, że fotoalbum jest produktem drogim dla konsumenta i utożsamianym z wysoką jakością.  Nie warto ryzykować stosując chemię do zdjęć amatorskich w wywoływaniu rozkładówek fotoalbumowych. Koszt chemii w produkcji fotoalbumu ma znikomy udział i nie przynosi znaczących oszczędności. Z drugiej strony bardzo łatwo może zniweczyć cały nakład pracy i ponieszone koszty.

Aby uzyskać wysoką jakość odsłuchu muzyki nie wystarczy kupić dobry amplituner, trzeba też kupić dobre kolumny.